Erasmus+ Spor Toplantısı

19 Şubat 2020 17:14
21 Şubat 2020 17:14
Tamamlandı

Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Erasmus+ Spor programı kapsamında, Sorgun Gençlik Derneği koordinatörlüğünde, İspanya Universidad Catolica De Murcia (UCAM), İtalya CEIPES ve Sakarya KAR-GENÇ kurumları ortaklığında yürütülen “Integration of Refugees Through Sport” başlıklı proje açılış toplantısı 19-22 Şubat 2020 tarihlerinde Sorgun’da düzenlendi.

İLK TOPLANTI 20 ŞUBATTA YAPILDI

19-22 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleştirilen toplantıda proje süresince yapılacak faaliyetler hakkında detaylı planlamalar yapıldı. 20 Şubat Sorgun Şehit Ahmet Alan Anadolu Lisesinde Kastamonu Üniversitesi Öğretim üyesi Onur Mutlu YAŞAR, Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Cemal ÖZMAN, Sakarya Üniversitesi Araştırma görevlileri Esra CÖMERT ve Merve Nur YAŞAR Sporda Kariyer Planlaması üzerine seminer verdi.

İSPANYA VE İTALYA’DAN PROFESÖRLER KATILDI

İspanya Universidad Catolica De Murcia (UCAM) katılımcıları Prof. Alejandro Leiva ve Prof. Lourdes Merono, İtalya CEIPES katılımcıları Saramaria Cicero ve Marta Galvano ise kendi ülkelerinde yapılan spor faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Sorgun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Levent TUNCER ilçede yapılan spor faaliyetleri hakkında detaylı bilgi vererek sporda başarılarını anlattı.Son olarak Efeler Liginde bulunan Sorgun Belediye Spor Başkanı Ergin GÜL ise Voleybol takımının çalışmaları hakkında katılımcılar bilgilendirmelerde bulunarak katılımcıların sorularını cevapladı. 

KATILIMCILARA YOZGAT GEZİSİ DÜZENLENDİ

21 Şubat 2020 tarihinde ise Yozgat kültür gezisi düzenlendi. Katılımcılara Yozgat Çamlığı Milli Parkı gezdirilerek park hakkında bilgilendirme yapıldı ve yöresel yemekler tattırıldı.

BOZOK ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR MESLEK YÜKSEK OKULU ZİYARET EDİLDİ

Öğleden sonra Yozgat Bozok Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu ziyaret edilerek ilgili öğretim üyelerinden bilgiler alındı. Öğrencilerle katılımcılar buluşturularak İspanya ve İtalya ülkelerinde spor alanında yapılan çalışmalar hakkında soru cevap yapıldı. Ayrıca öğrenciler Erasmus+ staj ve bu ülkelerde kendi alanlarında nasıl eğitim alabilecekleri konusunda bilgiler verildi. Son olarak Bozok üniversitesi öğrencilerle Voleybol maçı yapıldı.

IRTS Project

Bu proje, "Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. Ancak burada yer alan görüşlerden Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz."

IRTS Project

Çay Mahallesi 123 Sokak No:5/4
66700 Sorgun / Yozgat

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.